kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Aukcja prac artystycznych w II LO

Aukcja prac artystycznych w II LO

Dodano: 20.04.2011 12:00 Aukcja prac artystycznych w II LO
Tradycyjnie już w okresie przedświątecznym w II Liceum Ogólnokształcącym w Bochni zorganizowana została wystawa prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Proszówkach.

„To co robimy dla innych jest tym, co naprawdę warto robić”.Słowa Lewis Carroll towarzyszyły aukcji, zorganizowanej przez podopiecznych WTZ-ów wspólnie ze Starostą Bocheńskim i Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Bochni.

Jak w latach poprzednich latach aukcję poprowadziła Dyrektor II LO Pani Ewa Rachfalik, wykazując się świetnym przygotowaniem i wprowadzając publiczność w lekką rywalizację. Uczestnicy aukcji mocno zaangażowali się w jej przebieg dowodząc otwartości swych serc na potrzeby innych.
Przedmiotem licytacji były ryciny, akwarele, hafty, a także rękodzieła nie tylko ceramiczne, uzdolnionych artystycznie wychowanków.
Natomiast szczególną atrakcją stały się prace z autografami znanych osób, takich jak ks.Kardynał Stanisław Dziwisz czy Justyna Kowalczyk, ciesząc się dużym powodzeniem wśród licytujących. Miało to w znacznym stopniu przełożenie na wysokość kwoty oferowanej za ich nabycie.
W wyniku tak dobrze zorganizowanego przedsięwzięcia na dzień 19. kwietnia br. zebrano 15tys. 750zł. Środki te zostaną przeznaczone na cele rehabilitacyjne.

Wśród sponsorów znaleźli się Contimax S.A.,Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Bochni,Piekarnia Cikowice s.c.,”Meble” Wiesław Hojda,Bielak Marek, Novartis Poland, Sandoz S.A.