kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Arleta Piwowarska z „Ekonomika” – finalistką III Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej

Arleta Piwowarska z „Ekonomika” – finalistką III Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej

Dodano: 27.04.2011 13:00 Arleta Piwowarska z „Ekonomika” – finalistką III Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej
W kwietniu w Zespole Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich w Kołobrzegu odbył się etap centralny III Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, w którym wzięło udział 40 najlepszych uczniów szkół hotelarskich z całej Polski wyłonionych w trakcie eliminacji okręgowych. Bocheński „Ekonomik” reprezentowała uczennica klasy III TH b – Arleta Piwowarska.


Finał został podzielony na dwa etapy. Pierwszy składał się z testu, który zawierał 100 zadań zamkniętych. Uczestnicy musieli potwierdzić, że profesjonalny hotelarz powinien posiadać wiedzę z zakresu hotelarstwa, marketingu, finansów, rachunkowości, prawa i ekonomii, obsługi konsumenta, a ponadto wykazać się umiejętnością szybkiego i dobrego podejmowania decyzji. Test pozwolił wyłonić 16 finalistów, którzy następnie zmagali się w zadaniach sprawdzających umiejętności praktyczne przyszłych hotelarzy. Była to obsługa gości w restauracji hotelowej, w tym nakrycie stołu zgodnie z wylosowanym menu. Poza tym uczestnicy byli oceniani za rytmiczność pracy, sposób i kierunek poruszania się, optymalizację drogi między stołem a pomocnikiem kelnerskim.
Kolejne zadanie polegało na obsłudze gościa w recepcji hotelowej w wybranym języku obcym. Trzeba było wykazać się nie tylko wiedzą, ale również kurtuazją wobec obsługiwanego gościa – dyrektora hotelu, który był ekspertem językowym, odpowiednią prezencją, znajomością języków obcych, pomysłowością a także zdolnością odnalezienia się w nietypowej sytuacji (gość był nieśmiały) i radzenia sobie ze stresem.

Po dwóch dniach trudnych zmagań jury wybrało najlepszych „hotelarzy” w kraju.

Arleta Piwowarska - na szczeblu centralnym III Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej zajęła V miejsce . Chociaż jest dopiero w trzeciej klasie, to, jako finalistka olimpiady jest już zwolniona z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.Nad całością przygotowań Arlety do etapu centralnego czuwały nauczycielki: Aleksandra Kornaś (j. angielski), Alina Krakowska (obsługa konsumenta) i Lucyna Korta (hotelarstwo).