kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Anioły w Nowym Wiśniczu

Anioły w Nowym Wiśniczu

Dodano: 03.07.2009 10:00 Fot. archiwum Nowego Wiśnicza

Od kilku dni w zabytkowej, XVII-wiecznej dzwonnicy przy plebanii w Nowym Wiśniczu można podziwiać wystawę Zofii Gołębiowskiej - Tabaszewskiej „Spotkania z aniołami”.

Podczas wernisażu, który odbył się ostatniego czerwca postać artystki oraz jej dorobek twórczy,licznie przybyłym gościom, w ciekawy sposób przybliżył ceramik Eugeniusz Molski. Wtedy też Pani Zofia otrzymała tytuł Honorowego Ambasadora Ziemi Wiśnickiej w dziedzinie sztuki i pedagogiki.

Wystawę oglądać można w godzinach otwarcia Muzeum Ziemi Wisnickiej, po wcześniejszym uzgodnieniu z przewodnikiem.


Zofia Gołębiowska – Tabaszewska urodziła się w Bielsku – Białej. Jest absolwentką Liceum Pedagogicznego, ukończyła polonistykę w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Opolu.   
W latach 1973- 2005 pracowała w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu jako nauczyciel – polonista.
Od 1992 roku, obok pracy pedagogicznej, zajmuje się działalnością plastyczną. W latach 2003, 2004, 2005, brała udział w Międzynarodowych Warsztatach Artystycznych w Myślenicach, w 2005 roku ponadto w plenerze ceramicznym w Nowym Wiśniczu. W listopadzie 2005 roku została przyjęta w poczet artystów plastyków zrzeszonych w Związku Artystów Plastyków „Sztuka Użytkowa” w Toruniu. Jest autorem 36 wystaw indywidualnych, m.in.: w Tarnowie, Krakowie, Myślenicach, Bielsku – Białej, Nowym Wiśniczu, Suchej Beskidzkiej, Bochni, Chrzanowie, Libiążu.
Wystawy poplenerowe: „Ceramiczne Dialogi” na Zamku w Wiśniczu oraz wystawy Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych w kraju i za granicą (Ukraina i Słowacja).
Od 3 lat prowadzi grupę teatralną w Tarnowie Mościcach.