kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego

Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego

Dodano: 01.03.2011 12:00 Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego
Komenda Powiatowa Policji w Bochni wzbogaciła się o specjalistyczny samochód służący do zabezpieczenia miejsca zdarzenia drogowego oraz procesowego zabezpieczenia śladów i wykonania niezbędnych badań na miejscu głównie wypadku drogowego, jak również innych poważnych przestępstw kryminalnych w tym zabójstw.

Wspomniany pojazd Renault Master 2,5 dci o wartości blisko 170 tys. zł trafił do Bochni jako jeden z  dziesięciu przekazanych do garnizonu małopolskiej Policji w ramach zakupu współfinansowanego przez  Komendę Główną Policji oraz Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.  Jak podkreśla Komendant Powiatowy Policji w Bochni insp. Marek Rudnik decyzję o przekazaniu ambulansu  bocheńskiej „drogówce” podjął Małopolski Komendant Wojewódzki Policji w efekcie bardzo dobrej współpracy z samorządami lokalnymi powiatu bocheńskiego w tym wsparcia finansowego ze strony Starostwa Powiatowego w Bochni.

Ambulans Pogotowia  Ruchu Drogowego został bardzo bogato wyposażony w sprzęt oświetlający miejsce zdarzenia, z możliwością dodatkowego zasilania agregatem prądotwórczym. Posiada maszt pneumatyczny z najaśnicami, różnego rodzaju znaki i urządzenia (łącznie z flarami) zabezpieczające miejsce wypadku drogowego. Na dachu samochodu zamontowano podnośnik 3,5 T typu „Żaba” na szczycie którego zamontowano znak ostrzegawczy „wypadek drogowy”. Wewnątrz znajdują się urządzenia rejestrujące obraz i dźwięk, urządzenia służące do wykonania badań na miejscu wypadku. Zamontowano także kserokopiarkę, praktyczne stoliki i półki. W tylnej części znajduje się mała umywalka. Pomyślano także o specjalistycznej walizce pierwszej pomocy medycznej, gaśnicach i kocu gaśniczym. W dokładnej lokalizacji miejsca będzie pomocne urządzenie GPS, a do pomiarów posłuży laserowy dalmierz.

Tak bogate wyposażenie będzie bardzo pomocne funkcjonariuszom Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego w zbieraniu dowodów i ich dokumentacji na miejsca zdarzenia, pozwala na większe bezpieczeństwo uczestnikom zdarzenia, ale przede wszystkim to zapewnienie należytych warunków pracy i higieny oraz bezpieczeństwa policjantom.