kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Aktywność na Święta

Aktywność na Święta

Dodano: 28.12.2016 08:00 Aktywność na Święta
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bochni współorganizowało tuż przed Świętami Bożego Narodzenia akcję społeczną grupy osób doświadczających różnych niepełnosprawności i kryzysów psychicznych.

Osiemnastu uczestników projektu pn. Szansa na rozwój, zaangażowało się w przygotowanie pierwszego w tym gronie, wspólnego spotkania w atmosferze Wigilii. Po osobistym zapoznaniu lub odnowieniu znajomości odbyło się przygotowanie kartek świątecznych z życzeniami dla bliskich, pieczenie i dekorowanie pierniczków, strojenie choinki, wspierające rozmowy i wspólne śpiewanie. Pomimo trudności w przełamaniu barier oddzielających ludzi od siebie nawzajem takich jak nieufność, nieśmiałość, poczucie osamotnienia, chęć pozostawania w ukryciu, udało się uczestnikom nawiązać wspólne relacje i poczuć radość przebywania razem.

Uczestnicy spotkania będą nadal rozwijać swoje szanse na zwiększenie aktywności społecznej i zawodowej w ramach działań PCPR przewidzianych na rok 2017.

Projekt PCPR pn.: Szansa na rozwój – aktywna integracja w Powiecie Bocheńskim jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 i finansowany jest ze środków Unii Europejskiej. Celem działań jest wprowadzenie realnej zmiany w funkcjonowaniu społeczno-zawodowym uczestników, w tym wzrost szans na zatrudnienie, odbudowa i podtrzymanie umiejętności uczestniczenia w życiu społeczności lokalnej i umiejętności pełnienia ról społecznych w miejscu pracy, zamieszkania lub pobytu.

 

sk