kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Akcja Znicz

Akcja Znicz

Dodano: 30.10.2009 13:00

Co roku w okresie Święta Wszystkich Świętych mieszkańców i kierowców czekają spore utrudnienia na drogach w Powiecie Bocheńskim. Komenda Powiatowa Policji w Bochni apeluje o szczególną ostrożność i zapowiada wzmożone patrole.
Aby bezpiecznie dojechać i wrócić do domu najlepiej w miarę możliwości korzystać ze środków komunikacji publicznej. Specjalne linie autobusowe, będą "uprzywilejowane" w ruchu i dojedziemy nimi tam, gdzie samochód prywatny nie będzie mógł wjechać, a tym bardziej zaparkować. W rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nekropolii, niekiedy na głównych ciągach komunikacyjnych zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu drogowego. Zwracajmy uwagę na znaki drogowe. Pamiętajmy, iż polecenia policjanta kierującego ruchem są ważniejsze od sygnałów świetlnych i znaków drogowych. Parkujmy samochody, zgodnie z przepisami, w dozwolonych miejscach. Zadbajmy o to, aby samochód nie blokował wjazdu lub wyjazdu z drogi bądź dostępu do wcześniej prawidłowo zaparkowanego pojazdu. Samochody pozostawione w miejscach, gdzie jest to zabronione i utrudniające ruch lub zagrażające bezpieczeństwu, będą usuwane na koszt właściciela-przestrzega bocheńska policja.

W tych dniach ( od 30. października do 2. listopada br. ) wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu na terenie miasta Bochnia, Gminy Rzezawa oraz Gminy Bochnia :
- ulica Oracka – zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu od ulicy Polnej w kierunku ulicy Regis
- ulica Karosek – zostanie ustawiony znak “zakaz zatrzymywania się i postoju” na odcinku od ulicy Krętej do ulicy Wodociągowej.
- W Rzezawie  i  Borku będzie obowiązywał „ zakaz zatrzymywania się i postoju „ na całej długości cmentarza
- W Pogwizdowie na drodze dojazdowej do cmentarza wprowadzony zostanie jeden  kierunek .

Warto przypomnieć, że w Bochni będzie także obowiązywał zakaz ruchu na drogach pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton (z wyłączeniem autobusów ) :
- 31.10.2009 r – w godz. 18.00 – 22.00
- 01.11.2009 r – w godz. 08.00 – 22.00