kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Akcja znicz

Akcja znicz

Dodano: 31.10.2018 13:00 Akcja znicz
Akcja „Znicz 2018” będzie prowadzona przez funkcjonariuszy w dniach od 31 października do 4 listopada 2018 r. Ma ona na celu przede wszystkim zapewnienie płynności ruchu na drogach i zminimalizowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym spowodowanego zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów i pieszych przy często niekorzystnych warunkach pogodowych.

Oprócz działań mających na celu regulację ruchu drogowego w rejonach cmentarzy, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bochni będą prowadzić również zintensyfikowane działania w celu eliminacji nietrzeźwych użytkowników dróg.[/] []Poza tym policjanci mają za zadanie również przeciwdziałać przestępstwom i wykroczeniom, kradzieżom kieszonkowym, włamaniom do domów i samochodów, prowadzić kontrole mające na celu zatrzymywanie poszukiwanych osób i pojazdów. Policjanci znajdujący się w pobliżu cmentarzy będą także informować o czasowych zmianach komunikacyjnych w ruchu i dostępnych parkingach.

Wzorem ubiegłych lat od 31 października od godz. 16:00 do 1 listopada do późnych godzin nocnych w Bochni ulegnie zmianom organizacja ruchu:

  • na ulicy Orackiej - zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu od ulicy Polnej w kierunku ulicy Regis,
  • na ul. Karosek – po obu stronach obowiązywał będzie „zakaz zatrzymywania się i postoju” na odcinku od ul. Krętej do ul. Wodociągowej,
  • na ul. Solidarności, Ofiar Katynia oraz Pileckiego (dawna KN-2) - obowiązywał będzie "zakaz zatrzymywania się i postoju", po stronie Cmentarza,
  • ul. Polna - zostanie wprowadzony jeden kierunek od ul. Orackiej do końca ul. Romana,
  • przy ul. Karosek w dniu 1 listopada zostanie uruchomiony parking na terenie sklepu PSS SPOŁEM.
  • Zmiana organizacji ruchu dotyczy również drogi nr 2072K na odcinku Trzciana - Leszczyna. Zmiana ta polega na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na odcinku drogi, od kościoła w Trzcianie do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 966 w dniu 1 listopada  w godzinach od 7:00 do 17:00.[/] []W dniach 31.10 w godz. 18:00-22:00 i 01.11. w godz. 8:00-22:00 będzie obowiązywał zakaz ruchu na drogach pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton (z wyłączeniem autobusów). W związku ze zbliżającym się Świętem prosimy o korzystanie w miarę możliwości z komunikacji zbiorowej i pozostawienie pojazdów w domu. Z roku na rok wzrasta ilość samochodów, co utrudnia ich ruch. Prosimy także o rozwagę i uprzejmość, pozostawianie samochodów w sposób nieutrudniający innym przejazdu i wyjazdu  z miejsc parkingowych,  apelujemy także o wyobraźnię do pieszych i nieoświetlonych rowerzystów, aby zadbali o swoje bezpieczeństwo na drodze, przypominamy  o obowiązku noszenia elementów odblaskowych.

    kh