kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Akcja Znicz

Akcja Znicz

Dodano: 29.10.2015 11:00 Akcja Znicz
Corocznie Policja w okresie „Wszystkich Świętych” prowadzi działania pn."ZNICZ" mające na celu przede wszystkim zapewnienie płynności ruchu na drogach i zminimalizowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym spowodowanego zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów i pieszych przy często niekorzystnych warunkach pogodowych.

Wzorem lat poprzednich, na czas prowadzonych działań tj. w okresie od 31.października do 2 listopada, w Bochni ulega niewielkim zmianom organizacja ruchu:

- na ulicy Orackiej – zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu od ulicy Polnej w kierunku ulicy Regis.
- na ul. Karosek – obowiązywał będzie „zakaz zatrzymywania się i postoju” na odcinku od ul. Krętej do ul. Wodociągowej.
- na ul. Solidarności oraz Pileckiego (trasa KN2) obowiązywał będzie „zakaz parkowania i postoju - przez cały dzień dostępny będzie parking supermarketu „S” przy ul. Karosek.

Zmiana organizacji ruchu dotyczy również drogi nr 2072K na odcinku Trzciana - Leszczyna. Zmiana ta polega na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na odcinku drogi, od kościoła w Trzcianie do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 966.

Ograniczenia dotyczące parkowania pojazdów będą także zwyczajowo w okolicach pozostałych cmentarzy. Policjanci apelują o zwracanie w tym czasie baczniejszej uwagi na znaki drogowe i stosowanie się do nich. Warto zaparkować pojazd bezpiecznie na przygotowanym parkingu niż pozostawiać go na przy ruchliwej drodze, gdzie będzie utrudniał ruch innych pojazdów.

 

Oprócz działań mających na celu regulację ruchu drogowego w rejonach cmentarzy, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bochni będą prowadzić również zintensyfikowane działania w celu eliminacji nietrzeźwych użytkowników dróg.Ponadto policjanci mają za zadanie przeciwdziałać przestępstwom i wykroczeniom, kradzieżom kieszonkowym, włamaniom do domów i samochodów, prowadzić kontrole mające na celu zatrzymywanie poszukiwanych osób i pojazdów. Policjanci znajdujący się w pobliżu cmentarzy będą także informować o czasowych zmianach komunikacyjnych w ruchu i dostępnych parkingach.

inf.pras./kkh