kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » 92 tys. na zadania z kultury, sportu i turystyki

92 tys. na zadania z kultury, sportu i turystyki

Dodano: 28.02.2011 14:00
92 tys. zł rozdysponował Zarząd Powiatu na realizację 27 zadań zakresu kultury, kultury fizycznej i turystyki. W tym roku w ramach otwartego konkursu przyznano prawie 50 tyś. więcej niż w roku poprzednim.

 

Duże zainteresowanie konkursem oraz tak duża różnorodność inicjatyw mnie osobiście bardzo cieszy, bowiem jest to w pewnym sensie wyraz aktywności osób i instytucji  przyczyniających się do rozwoju Powiatu – mówi starosta Jacek Pająk.

W zakresie kultury dofinansowanie otrzymało aż 16 zadań w tym m.in.: Konkurs Lipnickich Palm i rękodzieła Artystycznego, IV Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” czy XIV Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych. Łącznie na zadanie z zakresu kultury rozdysponowano aż 70 tyś. zł. W zakresie kultury fizycznej dofinansowany został m.in. XIV Międzynarodowy Turniej Judo w Kopalni Soli w Bochni oraz II Powiatowa Olimpiada Lekkoatletyczna. Łącznie na te zadania rozdysponowano 12 tys. zł. Natomiast 10 tys. zł. wsparcia otrzymają zadania z zakresu turystyki  w tym m.in. Złazisko dla Młodzieży” czy tez XII Rajd Dzieci Specjalnej troski”.

Szczegółowe informacje znajduja się tutaj.