kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Powiat Bocheński na Facebooku
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » 9. Festiwal Piosenki

9. Festiwal Piosenki

Dodano: 20.05.2016 09:00 9. Festiwal Piosenki
Zakończył się 9. Festiwal Piosenki "Integracja malowana dźwiękiem". W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 130 uczestników w 3 kategoriach konkursowych: integracyjne duety muzyczne (26 duetów), kabarety (6 kabaretów) i zespoły muzyczne (6 zespołów).

W trakcie festiwalu zaproszeni artyści prowadzili warsztaty muzyczne (Ania Rusowicz, Janusz "Yanina" Iwański, Jan Wojdak), teatralne (Zbigniew Zamachowski) oraz pierwszy raz w tym roku o charakterze autoprezentacji na scenie (Monika Zamachowska). Efekt prac warsztatowych oglądaliśmy podczas przesłuchań konkursowych, po których jury wyłoniło laureatów 9. Festiwalu. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy występów.

Festiwal Integracja Malowana Dźwiękiem odbył się w Bochni już po raz 9.

LAUREACI 9. Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”:

 

Grand Prix w kategorii „integracyjne duety muzyczne”:
Kamil Czeszel – Toruń
Zofia Sydor – Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Krakowie

Wyróżnienia w kategoriach:
Integracyjny duet muzyczny:

Angela Jolanta Wawrzyk – Czeladź
Anna Loranty – Ostrowiec Świętokrzyski
Piotr Majewski – Z.P. w Tarnowie
Karolina Ryś – Małopolska Szkoła Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach
Agnieszka Zajdel – Krosno
Jacek Uchański – Liceum Ogólnokształcące w Ostrowcu Świętokrzyskim
Paulina Kaczor – Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Ostrowcu Świętokrzyskim
Magdalena Wywiał – z Stowarzyszenia „Uśmiech” w Kielcach
Józef Mielnicki – Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Grodkowskim Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych i ich Przyjaciół w Jędrzejowie
Ewa Skóra – Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach
Aleksandra Kaczurba – z XV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Narcyzy Żmichowskiej w Warszawie
Krzysztof Duda – Gimnazjum nr 123 z im. Jana Pawła II w Warszawie
Andrei Bogdan Ititesc – Scoala Gimnaziala I.G. Duca Petrosani Petrosani Jud. Hunedoara Rumunia
Emanuela Lavinia – Traci Scoala Gimnaziala I.G. Duca Petrosani Petrosani Jud. Hunedoara Rumunia
Norbert Tomaka – Zespół Szkół Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie
Mariola Czuper – Łąkta Górna

Zespół muzyczny:

Zespół „Szansa” – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Radomiu

kabaret:

Kabaret „Promyki Nadziei” – Warsztay Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Nadzieja” w Stalowej Woli

Długopisy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla opiekuna:

Stanisław Hajduk – Kabaret WTZ Proszówki
Anna Prus-Chwastek – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Jedlance Starej
Paulina Guryńska – Zespół Szkół nr 16 w Białymstoku
Katarzyna Skrężyna i Grzegorz Gałązka – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
im. ks. Jana Twardowskiego w Bochni

Uroczyste rozpoczęcie festiwalu uświetnił recital Jana Wojdaka, zaś finał - piękna gala laureatów, wsytęp Zbigniewa Zamachowskiegi i koncert Grzegorza Hyżego.

Już dzisiaj zapraszamy na przyszłoroczny, wyjątkowy - 10. jubileuszowy Festiwal Piosenki.

 

kkh