kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » 85 tys. zł na Ochotnicze Straże Pożarne

85 tys. zł na Ochotnicze Straże Pożarne

Dodano: 29.06.2012 15:25 85 tys. zł na Ochotnicze Straże Pożarne
Po raz kolejny Powiat Bocheński udzielił wsparcia finansowego jednostkom ochotniczych straży pożarnej. Na ten cel przekazano środki finansowe w wysokości ok. 85 tys. zł.

Wspomniana kwota zostanie przeznaczona na dofinansowanie zakupu samochodu pożarniczego (OSP w Trzcianie) oraz sprzętu i wyposażenia dla celów ochrony przeciwpożarowej.

- Od kilku lat władze Powiatu systematycznie angażują się w działania polegające na wspieraniu służb ratowniczych i przekazują środki finansowe na  zakup  sprzętu ratowniczego i doposażenie jednostek. Dzięki tym inwestycjom znacznej poprawie ulega bezpieczeństwo przeciwpożarowe mieszkańców na terenie naszego Powiatu – podkreśla Jacek Pająk starosta bocheński.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu dzięki bezpośredniemu zaangażowaniu Jacka Pająka starosty bocheńskiego, Małopolski Komendant Wojewódzki PSP nadbrygadier Andrzej Mróz przekazał OSP w Drwini samochód specjalistyczny ratowniczo-gaśniczy, dzięki czemu spełnione zostały wszystkie kryteria związane z włączeniem jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.