kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » 70 tysięcy złotych dla Ochotniczych Straży Pożarnych

70 tysięcy złotych dla Ochotniczych Straży Pożarnych

Dodano: 05.05.2010 00:00 70 tysięcy złotych dla Ochotniczych Straży Pożarnych
70 tys. złotych otrzyma dwanaście jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Powiatu Bocheńskiego. Taką decyzję podjęła Rada Powiatu podczas ostatniej sesji. Środki te przyznane zostały na sfinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia dla celów ochrony przeciwpożarowej.

Podobnie jak w roku poprzednim wsparcie to jest efektem spotkań z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi z terenu Powiatu. Ich celem było przede wszystkim rozeznanie potrzeb i zapoznanie się z problemami strażaków ochotników. Po wizytach w OSP powstał preliminarz zapotrzebowania, który został zaopiniowany przez Komendanta PPSP, trafił na Zarząd, a następnie na Radę Powiatu, która podjęła uchwałę o przyznaniu dotacji - mówi starosta bocheński Jacek Pająk. To wsparcie pozwoli poszczególnym jednostkom na zakup rzeczy czasami bardzo podstawowych, jednakże często znacznie poprawiających funkcjonowanie tych jednostek - dodaje.

W tym roku z dotacji skorzysta jednostka ze Stanisławic, Baczkowa, Królówki, Małego Wiśnicza, Rozdziela, Krzeczowa, Lipnicy Górnej, Kierlikówki, Leszczyny, Mikluszowic, Dziewina oraz Zbydniowa.

W ubiegłym roku z doposażenia skorzystało trzynaście jednostek z terenu Powiatu Bocheńskiego jednostki OSP otrzymały sprzęt pożarniczy oraz umundurowanie na łączną kwotę 63 tys. złotych.

Treść uchwały tutaj