kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » 60-lecie Polskiego Związku Niewidomych w Bochni

60-lecie Polskiego Związku Niewidomych w Bochni

Dodano: 05.10.2011 11:00 60-lecie Polskiego Związku Niewidomych w Bochni
1 października br. sześćdziesiątą rocznicę powstania świętował Polski Związek Niewidomych Koło Powiatowe w Bochni. Nad uroczystością honorowy patronat objął m.in. Starosta Bocheński Jacek Pająk.

 

Obchody 60-lecia działalności połączone zostały z 15-leciem współpracy z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Bochni .Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się mszą świętą w Kościółku Szkolnym, gdzie poświęcony został Sztandaru PZN. Dalsza część ich odbywała się w Auli Św. Mikołaja w Bochni.
Wysłuchano przemówień zaproszonych gości i organizatorów oraz wręczono odznaczenia.Zgromadzeni mieli okazję obejrzeć wystawę prac plastycznych członków PZN Bochnia pod patronatem Adama Faglio. Zakonczenie umilił występ Kapeli Łapanowianie.

Polski Związek Niewidomych jest organizacją zrzeszającą osoby niewidome oraz słabowidzące i działającą na ich rzecz.Posiadają status Organizacji Pożytku Publicznego.

Związek pomaga osobom tracącym wzrok i ich bliskim w odnalezieniu się w nowej sytuacji. Uczą jak być samodzielnym w domu, w podróży, w pracy i jak aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym. Pracują na rzecz systemowych rozwiązań ułatwiających funkcjonowanie osób z dysfunkcją wzroku i dbają o ich właściwe postrzeganie.

Biuro Związku Niewidomych znajduje się w Bochnia przy ul. Regis 1 i czynne jest w poniedziałek w godz. 9.00 - 12.00 oraz środę w godz.15.00 - 17 00.
Kontakt mailowy pznbochnia@poczta.onet.pl