kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » 55. Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego

55. Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego

Dodano: 21.03.2013 09:00 55. Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego
"Niektórych wydarzeń się nie wspomina, lecz przeżywa je od nowa ”. Takim emocjonującym wydarzeniem jest Niedziela Palmowa w Lipnicy Murowanej, której niezwykłość znana jest w całej Polsce. Już po raz 55 Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej zaprasza na Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego.

Stawianie najwyższych palm na lipnickim rynku zawsze budzi ogromne emocje i jest źródłem niezapomnianych przeżyć, ale wyjątkowość tej uroczystości wynika z głębokiej wiary i nadziei w moc wierzbowych palm świątecznych. Jest przejawem najpiękniejszych wartości zaczerpniętych z lokalnej tradycji ludowej. Nikt nie pozostaje obojętny na dostojność lipnickich palm. Ich wysokość budzi podziw i szacunek starszych, uczy młodych sumiennej i uczciwej pracy, wreszcie skłania do refleksji nad sensem i trwałością ludzkiego życia.

Zachwycają przybyłych gości, turystów, pielgrzymów, przedstawicieli polityki, kultury i nauki. Pozwólmy urzec się ich urokowi i w tym roku. Bądźmy w tym dniu w Lipnicy.

Honorowy patronat objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ks. bp Andrzej Jeż  Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej, Marek Sowa Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Jacek Pająk Starosta Bocheński.

 

sw