kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » 40-lecie istnienia OSP Łazy oraz Pożegnanie Lata

40-lecie istnienia OSP Łazy oraz Pożegnanie Lata

Dodano: 02.09.2015 09:00 40-lecie istnienia OSP Łazy oraz Pożegnanie Lata
W minioną sobotę w przepięknej aurze jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Łazach świętowała swój jubileusz – czterdziestolecie istnienia, połączony z „Pożegnaniem Lata”. By uczcić swoje święto strażacy do Łazów zaprosili wszystkich, dla kogo służą i dzięki komu ich służba (praca) przez lata przynosi wymierne korzyści lokalnej społeczności.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: starosta bocheński Ludwik Węgrzyn, wójt gminy Rzezawa Mariusz Palej, przewodnicząca Rady Gminy Rzezawa Beata Puzia, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bochni – Piotr Gadowski, przedstawiciele Zarządu Oddziału Powiatowego, przedstawiciele ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Rzezawa, radni powiatu  bocheńskiego oraz radni gminy Rzezawa.

Jubileuszową uroczystość rozpoczął przemarsz pododdziałów strażaków wraz z pocztami sztandarowymi na plac, na którym została odprawiona dziękczynna  msza św. Przewodniczył jej kapelan strażaków, ks. Stefan Broniak, który wygłosił też okolicznościową homilię.

Jubileusz był doskonała okazją, by zasłużonym druhom z Łazów wręczyć honorowe odznaczenia, na które zapracowali ofiarną, wieloletnią służbą. Wśród wyróżnionych byli:

- druh Józef Śmietana - ZŁOTYM ZNAKIEM ZWIĄZKU

- druh Adolf Rysak – ZŁOTYM MEDALEM ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA

- druhowie: Biel Kamil i Daniec Aleksander - ODZNAKĄ WZOROWY STRAŻAK.

- druhowie: Daniec Artur, Sekman Artur, Wałkowski Jakub, Budyś Piotr, Kruczyński Kamil za  5 lat działalności na rzecz OSP - ODZNAKĄ ZA WYSŁUGĘ LAT.

Honorowe odznaczenia wręczył: prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Bochni, Ludwik Węgrzyn oraz prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP – Krzysztof Kołodziej

Po mszy św. kapelan ks. Stefan Broniak poświęcił samochód strażacki oraz nowo zakupiony sprzęt, by jak najdłużej służył ratując zdrowie i życie ludzkie.

W trakcie uroczystości druh Józef Śmietana złożył szczególne podziękowania sponsorom, którzy udzielili wsparcia finansowego na zakup nowego sprzętu.

Na zakończenie części oficjalnej głos zabrali zaproszeni goście: starosta bocheński – Ludwik Węgrzyn, wójt gminy Rzezawa – Mariusz Palej, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bochni  - Piotr Gadowski oraz przewodnicząca Rady Gminy Rzezawa – Beata Puzia. W swoich wystąpieniach przekazywali wyrazy uznania za wieloletnią, oddaną służbę. Wójt gminy Rzezawa w imieniu swoim i wszystkich mieszkańców pogratulował szczególnie prezesowi OSP w Łazach Józefowi Śmietanie, odznaczonemu ZŁOTYM ZNAKIEM ZWIĄZKU i na jego ręce przekazał pamiątkową statuetkę oraz list gratulacyjny.

Druhowie po raz kolejny pokazali, że ich służba to świadomy wybór, to życiowe zadanie. Pokazali, że tak jak w bojowych sytuacjach można  na nich liczyć i na nich polegać.

Po uroczystościach rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez GCKCziS w Rzezawie i prowadzona przez Panią Dyrektor Renatę Prokop.

Jako pierwsze na scenie zaprezentowały się dzieci z grupy tanecznej Fitness Paula działającej przy Świetlicy w Łazach. Dzieci zaprezentowały dwa układy oraz przeprowadziły zabawę –„Jedzie pociąg z daleka”. W kolejnym wejściu mogliśmy bawić się w towarzystwie  Kabaretu „ZEZ” z Łapanowa oraz „Zgred” z Trzciany. W dalszej części artystycznej mogliśmy podziwiać występ Zespołu Pieśni i Tańca Porębianie z Poręby Spytkowskiej. W przerwie występu Zespołu na scenie zaprezentował się Pan Ireneusz Baran miejscowy artysta, którego pasją jest gra na harmonijce ustnej.

Wieczorna część imprezy należała do zespołu TON MIX. Przy dźwiękach wspaniałej muzyki do zabawy wyruszyli wszyscy mieszkańcy Łazów oraz pobliskich miejscowości.

 

sk