kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » 4 Rajd Ziemi Bocheńskiej

4 Rajd Ziemi Bocheńskiej

Dodano: 10.06.2016 10:00 4 Rajd Ziemi Bocheńskiej
Już dziś rozpoczyna się 4. Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga. Jest to trzecia runda tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska – cyklu, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku zawodnicy zmierzą się na zupełnie nowych odcinkach specjalnych, które z całą pewnością dostarczą wszystkim wielu emocji.

4. Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga to zawody, w których udział biorą licencjonowani zawodnicy ze Śląska, Małopolski, a także innych regionów Polski. Dzisiaj, w piątek 10 czerwca, zawodnicy będą załatwiać wszelkiego rodzaju formalności – dostarczą odpowiednie dokumenty, a technicy sprawdzą stan techniczny ich samochodów. Prawdziwe sportowe emocje i rywalizacja rozpoczną się jutro, w sobotę 11 czerwca.

O 8:00 rano na bocheńskim rynku odbędzie się start honorowym zawodów, na którym zaprezentuje się każda załoga biorąca udział w rajdzie. Stamtąd zawodnicy udadzą się na odcinki specjalne zlokalizowane w gminach Łapanów, Trzciana i Żegocina. Sportowcy będą jeździć w tzw. „pętli”, co oznacza, że po każdorazowym przejechania każdego z dwóch odcinków będą zjeżdżać do Parku Serwisowego (na parkingu firmy Stalprodukt w Bochni), gdzie będzie można z bliska przyjrzeć się pracy mechaników. Oba OeSy są niezwykle wymagające i widowiskowe, w związku z czym kibice będą mieli na co popatrzeć. Kulminacyjnym punktem całych zawodów będzie odcinek miejski rozegrany na zakończenie w centrum miasta Bochnia. Będzie to najkrótszy OeS rajdu, jednak zdecydowanie to właśnie on wywoła najwięcej emocji, nie tylko wśród osób przyglądających się i dopingujących, ale także wśród samych zawodników, bowiem właśnie wtedy ważyć się będą ostateczne wyniki. Po odcinku miejskim rajdowcy zjadą na metę honorową, a na koniec nastąpi uroczyste rozdanie nagród.

Organizator, Automobilklub Śląski, postanowił zadbać także o tych mieszkańców Bochni i okolic, którzy nie są fanami sportu samochodowego. W czasie trwania zawodów, na rynku będzie można skorzystać z wielu atrakcji. Chętni będą mogli wsiąść do symulatorów zderzeń i dachowania i sprawdzić, co dzieje się z ciałem człowieka w czasie wypadku. Dzieci także znajdą coś dla siebie – pod czujnym okiem przedszkolanek wezmą udział w wielu zabawach i przygotowanych dla nich konkursach. Oprócz tego będzie można przyjrzeć się replikom rajdówek patrona rajdu, Janusza Kuliga.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu!

Więcej szczegółów na rajdy24.plbochnianin.plautoklub.pl

 

sk