kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » 37 Małopolski Przegląd Grup Kolędniczych „O Lipnicką Gwiazdę”

37 Małopolski Przegląd Grup Kolędniczych „O Lipnicką Gwiazdę”

Dodano: 08.01.2019 08:00 37 Małopolski Przegląd Grup Kolędniczych „O Lipnicką Gwiazdę”
Serdecznie zapraszamy do Lipnicy Murowanej na 37 Małopolski Przegląd Grup Kolędniczych „O Lipnicką Gwiazdę”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 12-13 stycznia 2019 r. w sali widowiskowej GDK w Lipnicy Murowanej.

Kolędnicy będą prezentować się podczas organizowanego nieprzerwanie od 37 lat Małopolskiego Przeglądu Grup Kolędniczych „O Lipnicką Gwiazdę”. Wydarzenie to skupia rokrocznie grupy kolędnicze z regionu Krakowiaków Wschodnich i Pogórzan. W tym roku udział w Przeglądzie zapowiedziało 23 grupy, które prezentować się będą z widowiskami: „Herody”, „Z Turoniem”, „Z Konikiem”, „Droby”, „Z gwiazdą”, „Z szopką lalkową”, „Z rajem”, „Pastuchy”. Konkursowe prezentacje w czasie dwudniowego przedsięwzięcia oceniać będzie komisja w składzie: dr hab. Stanisław Węglarz – etnolog, Monika Dudek – etnolog, dr hab. Magdalena Szyndler – etnomuzykolog, folklorysta. W sobotę 12 stycznia, przesłuchania konkursowe rozpoczną się od godziny 13-tej, a na scenie zaprezentują się grupy dziecięce oraz młodzieżowe. W przerwie podczas obrad jury z programem jasełkowym wystąpią przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Lipnicy Murowanej. W niedzielę również od godziny 13-tej, występować będą dorosłe grupy kolędnicze. Po prezentacjach (w czasie obrad jury) odbędzie się  koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Orkiestry Dętej z Lipnicy Dolnej oraz Zespołu Regionalnego „Górzanie” z Lipnicy Górnej.Najlepsze grupy kolędnicze dziecięce i młodzieżowe pojada następnie na Ogólnopolskie Spotkania Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych „Pastuszkowe Kolędowanie” do Podegrodzia, natomiast dorosłe grupy kolędnicze na 47 „Góralski Karnawał” Ogólnopolski Przegląd Grup Kolędniczych do Bukowiny Tatrzańskiej.

 

kh