kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » 35 urodziny „Solidarności”

35 urodziny „Solidarności”

Dodano: 01.09.2015 08:00 35 urodziny „Solidarności”
Reprezentacja powiatu bocheńskiego w osobach starosty Ludwika Węgrzyna, wicestarosty Józefa Mroczka, przewodniczącej Rady Powiatu Bernadetty Gąsiorek i członka Zarządu Powiatu Rafała Rudki uczestniczyła w obchodach 35 rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”, które miały miejsce w niedzielę 30 sierpnia w Bochni.

Rozpoczęły się uroczystą mszą św. w Bazylice św. Mikołaja. Po niej nastąpiło składanie wieńców przed tablicą ku czci patrona „Solidarności” – bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Następnie wszyscy zgromadzeni przeszli do kina Regis na koncert w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 4 w Bochni. Po jego zakończeniu wręczono dyplomy i podziękowania za wsparcie uroczystości. Podziękowanie dla Powiatu Bocheńskiego odebrał osobiście starosta Ludwik Węgrzyn, który wystosował do zebranych okoliczny adres.

Czytamy w nim:
„35 rocznica powstania to dobry czas na podsumowanie ponad trzech dekad działalności NSZZ "Solidarność". Zrodzony z robotniczego buntu przeciw opresyjnemu państwu, brakowi perspektyw i ideologicznej pustce, stał się w krótkim czasie depozytariuszem nadziei milionów rodaków.

Nadzieje te zdawały się zgasnąć w grudniową noc 1981 r. jednak hart ducha działaczy Związku pozwolił mu na przetrwanie tej największej próby, przed jaką musiał stanąć w swojej historii.

„Solidarność” już na zawsze będzie synonimem przemian, jakie dokonały się w Polsce pod koniec lat 80-tych XX wieku, przemian – co najistotniejsze – bezkrwawych, przeprowadzonych w sposób pokojowy.

I chociaż Związkowi przychodzi obecnie działać w zmienionym otoczeniu zewnętrznym, życzę jego członkom, by byli ciągle istotnym elementem czynników, regulujących stosunki pracodawców z pracownikami, bo w tej sferze ciągle jest wiele do naprawy.

Niech Wam w Waszym działaniu zawsze przyświecają słowa motta, zacytowanego na wstępie, bo międzyludzka solidarność to wielka rzecz”.

 

sk