kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » 30 rocznica wprowadzenia stanu wojennego

30 rocznica wprowadzenia stanu wojennego

Dodano: 14.12.2011 16:00 30 rocznica wprowadzenia stanu wojennego
Blisko 300 osób – dorosłych i młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bocheńskiego - uczestniczyło we wtorek 13 grudnia w specjalnych pokazach w kinie Regis z okazji 30 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

 

Na każdy pokaz (było ich w sumie cztery) złożył się wykład dr Cecylii Kuty w krakowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej oraz emisja specjalnie przygotowanych na tę rocznicę filmów. W dwóch pokazach uczestniczyli także historyczni przywódcy bocheńskiej „Solidarności” – Jerzy Orzeł i Józef Mroczek, którzy dzielili się z zebranymi swoimi wspomnieniami z tamtego okresu.

Oprócz  korzyści, jaką było poszerzenie wiedzy o tym jednym z najdramatyczniejszych zwrotów we współczesnej historii Polski, opiekunowie grup młodzieży otrzymali także w prezencie komplety materiałów dydaktycznych, przygotowanych przez IPN.

Dzień wcześniej wicestarosta Tomasz Całka uczestniczył w uroczystości rozdania nagród w konkursie plastycznym oraz konkursie piosenek Jacka Kaczmarskiego, zorganizowanym przez nauczycielską „Solidarność” w szkole Podstawowej Nr 2.

Pokazy zorganizowało Starostwo Powiatowe przy współpracy z Miejskim Domem Kultury, który nieodpłatnie udostępnił pomieszczenie kina.