kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » 26,2 tys zł dla podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Proszówkach

26,2 tys zł dla podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Proszówkach

Dodano: 02.04.2015 14:00 26,2 tys zł dla podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Proszówkach
1 kwietnia odbyła się 19 aukcja prac podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej z Proszówek. Impreza, podczas której zbierane były pieniądze na wsparcie rewalidacji podopiecznych placówki odbyła się tradycyjnie w II LO i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Aukcję poprowadziła dyrektor II LO w Bochni pani Ewa Rachfalik wspólnie z radnym powiatu Stanisławem Bukowcem. Kwota z licytacji prac oraz wolnej sprzedaży w tym roku wyniosła 26 200 tys. zł.

Emocji na sali nie brakowało, zwłaszcza, że wśród wystawionych na licytację  znalazło się 20 prac opatrzonych dedykacjami. W tym roku swoje podpisy złożyli:

I Dama RP Anna Komorowska, Anna Rusowicz, Jerzy Buzek , Róża Thun, Elżbieta Bieńkowska, abp Ks. Kazimierz kard. Nycz, abp ks. Wacław Depo,  Wysocy Urzędnicy Kurii Rzymskiej:   ks. Zenon kard. Grocholewski, ks. Gianfranco Kard.  Ravasi, abp. Konrad kard. Krajewski,  ks. Leonardo kard. Sandri.

Wszystkie prace opatrzone dedykacjami i wystawione do licytacji zdobyły swoich nabywców. Najdrożej wylicytowaną pracą został obraz przedstawiający bocheńską dzwonnicę. Właścicielem tej pracy został p. Andrzej Cieślik, którą nabył za 3.5 tys. zł.

Kolejny najwyżej wylicytowanym obrazem była praca przestawiająca „Gimnazjum Bocheńskie”, jej nabywcą został p. Krzysztof Kołodziejczyk za kwotę 2 tys. zł. „Dawny Kraków widok na Barbakan” wylicytowany został za kwotę 700 zł przez p. Bogdana Klęska. Dr Mieczysław Damski stał się nabywcą pracy pt. „Dawna ulica Biała w Bochni” za kwotę 600 zł.

Najbardziej aktywni darczyńcy  wylicytowali swoje prace na następujące kwoty:

p. Andrzej Cieślik – 3 500

p. Krzysztof Kołodziejczyk – 3 000

Urząd Miasta Bochnia – 1 900

p. Anna Ciszek – 1 650

p. Bogdan Klęsk – 1 200

p. Jakub Gardziel-  1 100

p. Mieczysław Damski – 850

p. prezes BSI Stanisław Golonka – 600

p. Wiesław Hojda – 600

p. Andrzej  Całka – 600

p. Mariusz Śleziak „Cenrtum Finansowe” – 400

p. Burmistrz Nowego Wiśnicza - 550

Starostwo Powiatowe w Bochni – 450

p. Piotr Sękiewicz – 430

p. Dorota Rzepka – 350

p. Daniel Legutko – 330

p. Cecylia Jończyk – 300

p. Jacek Kuczko  – 300

p. Marcin Imiołek – 250

p. Mariusz Zając – 200

W czasie trwania licytacji starosta Ludwik Węgrzyn złożył swój podpis na ceramicznym jajku, które później zostało wylicytowane na kwotę 250 zł.

Po zakończeniu licytacji, można było również nabyć prace w czasie trwania wolnej sprzedaży. W tym czasie osoby zainteresowane zaopatrzyły się w przepiękne stroiki świąteczne,  wyroby ceramiczne do ogrodu i domu, prace z metaloplastyki, kwietniki, zestawy kominkowe oraz obrazy wyszywane krzyżykiem i maszynowo, szydełkowe serwety, obrazy malowane  pastelom, tuszem.

Orgazizatorzy wszystkim darczyńcom składają serdeczne podziękowanie za otwartość serc i portfeli, pieniądze pozyskane w czasie aukcji przeznaczone zostaną na pokrycie kosztów związanych z rewalidacją podopiecznych placówki.

My również przyłączamy się do podziękowań!!!

 

sk