kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » 25 X 2016 Bałkany w obiektywie Michała Korty

25 X 2016 Bałkany w obiektywie Michała Korty

Dodano: 24.10.2016 15:00 25 X 2016 Bałkany w obiektywie Michała Korty
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na spotkanie z zawodowym fotografem i podróżnikiem Michałem Kortą, który będzie promował swoją książkę „ Balkan Playground” – 25 października, o godz. 18.00 w sali klubu Biblioteki.

 

 

Michał Korta urodził się w Bochni. Studiował filologię germańską na UJ oraz fotografię na ASP w Krakowie. Fotografią zajmuje się od ponad 18 lat. Współpracuje z Instytutem Adama Mickiewicza, Międzynarodowym Centrum Kultury, Muzeum Narodowym w Warszawie, Fundacją Rzecz Piękna, oraz wieloma innymi instytucjami kultury i wydawnictwami. Wykłada fotografię oraz pisze o fotografii. Tematyką przewodnią jego prac autorskich jest granica poznania, tożsamość oraz przypadek. Ceni portret konceptualny, kreacyjny. Jego najważniejsze projekty to: Former Russian Republics (2006), Kazakh Dismounted (2010), Female Israeli Soldiers (2013), Balkan Playground (2014), Shadowline (2014-2016). Brał udział w wystawach indywidualnych oraz grupowych.

 

Prace Michała Korty były publikowane w polskich i zagranicznych czasopismach takich jak: The Boston Globe, Condé Nast, Contemporary Lynx, Architectural Digest Italy, Fashion Magazine, Newsweek, Gazeta Wyborcza, Zwierciadło. Jego twórczość była wielokrotnie prezentowana i nagradzana w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Francji, Holandii, Włoszech, Hiszpanii i Izraelu. W 2001 roku zajął pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie BZ WBK Press Photo w kategorii portret/fotoreportaż.

 

Wystawa z projektem Balkan Playground jest aktualnie pokazywana na Festiwalu Fotograficznym PhEST we Włoszech, a wybrane zdjęcia na Festiwalu Begira Photo w Hiszpanii. Podczas spotkania będzie można nabyć promowaną książkę. Wstęp wolny.

Zapraszamy.

kkh

 

Powiatowa Społeczna Strefa Aktywności Gospodarczej
programy unijne
inwestycje w powiecie
zdjęcia panoramiczne
Organizacje Pozarządowe-NGO
Newsletter:

Multimedialny Powiat

Zobacz wszystkie filmy

Sonda

Starostwo Powiatowe
ul. Kazimierza Wlk. 31
32-700 Bochnia
Tel. (0-14) 61 537 00
Fax: (0-14) 61 537 08
E-mail: