kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » 19 tys. zł na aukcji prac WTZ

19 tys. zł na aukcji prac WTZ

Dodano: 04.04.2013 13:00 19 tys. zł na aukcji prac WTZ
Już po raz 17 odbyła się aukcja prac wykonanych przez podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej z Proszówek. Na sprzedaż wystawiono wiele eksponatów wykonanych w różnych technikach artystycznych począwszy od haftów krzyżykowych, przez obrazy malowane tuszem, pastelą po prace wykonane z metaloplastyki i ceramiki.

Spotkanie tradycyjnie i z ogromnym zaangażowaniem prowadziła znakomita w tej roli Dyrektor II LO Pani Ewa Rachfalik, która w niesamowity sposób zagrzewała przybyłych gości do licytowania prezentowanych prac.

Wśród rodziców, podopiecznych i przyjaciół naszej placówki na aukcję przybili przedstawiciele samorządów gminnych i powiatowych, instytucji pożytku publicznego, przedsiębiorcy i osoby prywatne, które wspomogły naszą aukcję.

Łącznie udało się nam zebrać 19 tys. zł.

Na licytację wystawione zostały obrazy malowane tuszem i pastelom oraz prace wyszywane haftem półkrzyżykowym. Część tych prac opatrzonych było dedykacjami od Prezydenta RP Pana Bronisława Komorowskiego,  Ministra Pracy i Polityki Społecznej Pana Władysława Kosiniaka- Kamysza,  Europosłanki Pani Róży Thun,  Jego Ekscelencję Andrzeja Jeża- Biskupa Tarnowskiego,  Profesora Czesława Dźwigaja, Piosenkarki Eleni,  posła Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka, Przewodniczącego Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso,  komisarza europejskiego ds. budżetu i programowania finansowego Janusza Lewandowskiego .

Najdrożej wylicytowaną pracą w tym dniu był obraz wykonany tuszem przez Artura Steca pt. „Pałac w Wilanowie” opatrzony dedykacją  od Prezydenta RP  za rekordową kwotę 2 600 zł. Jego nabywcą został Pan Andrzej Cieślik Prezes Contimax Bochnia. Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Bochni na kwotę 500 zł  wylicytowali prace przedstawiające budynek Starostwa Powiatowego w Bochni oraz Dawny Widok Zamku i Klasztoru w Nowym Wiśniczu”

Pod adresem Pani Ewy Rachfalik Dyrektor II LO w Bochni kierujemy podziękowania za jej wielkie serce i wspaniałe przeprowadzenie tegorocznej aukcji. Jesteśmy wdzięczni, że każdego roku bezinteresownie pomaga naszym podopiecznym w rozpowszechnieniu ich twórczości w środowisku lokalnym i zdobyciu funduszy potrzebnych do ich codziennej rehabilitacji.

Składamy serdeczne podziękowanie Wszystkim osobom, które wsparły naszą aukcję zarówno w czasie licytacji jak i wolnej sprzedaży prac za hojność i wiele ciepłych słów pod adresem wykonawców dzieł prezentowanych w czasie tej aukcji. To dzięki Państwu zdobyte środki będziemy mogli przeznaczyć na pokrycie kosztów związanych z rehabilitacją naszych podopiecznych. Mamy nadzieję, że nabyte prace będą cieszyć nowych właścicieli i przypominać o uczestnikach naszej placówki.