kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » 10-lecie Bursy -jutro jubileuszowe obchody

10-lecie Bursy -jutro jubileuszowe obchody

Dodano: 25.10.2011 08:00 10-lecie Bursy -jutro jubileuszowe obchody
Już jutro Bursa Szkolnictwa Ponadgimnazjalnego w Bochni obchodzić będzie swoje dziesiąte urodziny. Jubileuszowe uroczystości rozpoczną się o godzinie 11. Bursa utworzona została 1 września 2001 na mocy uchwały Rady Powiatu w Bochni. Funkcję dyrektora objęła mgr Janina Węglarz. Jest to placówka koedukacyjna, "drugi dom" dla młodzieży uczącej się w bocheńskich szkołach. Pracuje w niej wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która w swych działaniach z młodzieżą kieruje się sercem, serdecznością i zaufaniem.

Bursa położona jest w centrum miasta przy jednej z głównych ulic. Budynek, w którym mieści się placówka zbudowany został w latach 50-tych XX wieku. Od września 1957 roku pełnił funkcję Internatu Liceum Pedagogicznego a w latach 70-tych został przemianowany na internat Zespołu Szkół Budowlanych.

Młodzież mieszkająca w placówce w wolnych chwilach może wypoczywać w ogrodach położonych wokół placówki. Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna oraz kryta pływalnia. Placówka dysponuje 42 pokojami: 2, 3, 4 - osobowymi, w których całorocznie zamieszkuje 146 wychowanków oraz 17 pokojami na poddaszu gdzie w okresie wiosenno - jesiennym może przebywać 55 osób.