kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » 100 tysięcy złotych na renowację zabytków

100 tysięcy złotych na renowację zabytków

Dodano: 04.05.2010 00:00 Kościół w Brzeźnicy
Powiat Bocheński po raz kolejny dofinansuje renowację najcenniejszych zabytków Ziemi Bocheńskiej. Na piątkowej sesji Rada Powiatu przyjęła uchwałę udzielającą dotacji na modernizację obiektów wpisanych do rejestru zabytków na terenie Powiatu Bocheńskiego. Łącznie przyznano 100 tysięcy złotych.

Środki na modernizację w wysokości 20 tysięcy złotych otrzyma  m.in. parafia p.w. św. Ducha w Chronowie na remont dzwonnicy, parafia p.w. św. Stanisława B.M. w Brzeźnicy na wykonanie I etapu konserwacji barokowego ołtarza bocznego oraz parafia p.w. św. Wojciecha w Starym Wiśniczu na prace konserwatorskie ruchomych elementów polichromowanych i złoconych ołtarza oraz rzeźb. Natomiast po 10 tysięcy złotych otrzymała parafia w Tarnawie oraz Chełmie .

W latach ubiegłych Rada Powiatu przyznała dotacje m.in. na remont dachu bazyliki św. Mikołaja w Bochni oraz kościoła w Łapczycy, konserwację ołtarza w kościele w Rzezawie i Starym Wiśniczu, konserwację prospektu organowego w kościele w Sobolowie, dzięki dotacji wyremontowano również elewację kamienicy Dom Bochniaków.

Wnioski można było składać do 30 marca br. w Starostwie Powiatowym w Bochni.  Dofinansowanie na prace konserwatorskie,restauratorskie lub roboty budowlane otrzymały jedynie zabytki wpisane do rejestru zabytków.

Szczegółowe informacje o przyznanych dotacjach można uzyskać pod numerem tel. 14 615-37-65.

Treść uchwały tutaj