kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Powiat Bocheński na Facebooku
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności
 • Słodki czwartek w starostwie

  Dodano: 01.03.2019 11:00 Słodki czwartek w starostwie
  Wczoraj obchodziliśmy Tłusty Czwartek, najsłodszy dzień w roku, który rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Z tej okazji Starosta Adam Korta wspólnie w wicestarostą Ryszardem Drożdzakiem postanowili przywitać klientów bocheńskiego starostwa pysznymi pączkami.
  Więcej
 • Pożegnanie Komendantów Policji

  Dodano: 01.03.2019 08:00 Pożegnanie Komendantów Policji
  Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Bochni odbyło się uroczyste pożegnanie insp. Tadeusza Stachaka, Komendanta Powiatowego Policji w Bochni oraz jego zastępcy mł. insp Roberta Dudka.
  Więcej
 • Zapustny Przegląd Grup Cygańskich

  Dodano: 01.03.2019 08:00 Zapustny Przegląd Grup Cygańskich
  Co roku w ostatnią niedzielę karnawału piosenki cygańskie słychać w całej lipnickiej gminie. Zespoły w pięknych, wielobarwnych cygańskich strojach i z pieśnią na ustach przybywają do Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej, aby zaprezentować mieszkańcom zwyczaje związane z zapustami. Przebierańcy dowcipkują, zaczepiają dziewczęta i nierzadko płatają figle. Starsi ludzie mówią, że w Zapusty trzeba świętować koniecznie, bo ci którzy tego nie robią, w ciągu całego roku mogą narzekać na brak szczęścia. Aby więc uniknąć złej wróżby, Gminny Dom Kultury zaprasza 3 marca 2019 r., na 25. Zapustny Przegląd Grup Cygańskich, by razem z Cyganami świętować i wesoło zakończyć okres karnawału.
  Więcej
 • Giełda Informacji Zawodowej juz za dwa tygodnie

  Dodano: 28.02.2019 10:00 Giełda Informacji Zawodowej juz za dwa tygodnie
  W dniach 14 i 15 marca (czwartek – piątek) w sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącym w Bochni odbędzie się Giełda Informacji Zawodowej.
  Więcej
 • 88 tysięcy złotych na kulturę, sport i turystykę

  Dodano: 26.02.2019 11:00 88 tysięcy złotych na kulturę, sport i turystykę
  Prawie 88 tysiące złotych dofinansowania przyznał Zarząd Powiatu w Bochni w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych powiatu bocheńskiego w zakresie kultury, turystyki i sportu w 2019 roku, które będą realizować organizacje pozarządowe i stowarzyszenia.
  Więcej