kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Powiat Bocheński na Facebooku
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności
 • Starosta odwiedził mieszkańców po wichurach

  Dodano: 11.03.2019 15:40
  Trwa usuwanie skutków wichur, jakie w nocy przeszły nad Powiatem Bocheńskim. Starosta Adam Korta wraz z Robertem Cieślą Komendantem PSP odwiedzili tereny, które ucierpiały. Rozmawiali z mieszkańcami zniszczonych domów, przyglądali się również stratom jakie wichura spowodowała w szkole w Zbydniowie.
  Więcej
 • IV edycja gry terenowej Śladami Żołnierzy Wyklętych w Bochni

  Dodano: 11.03.2019 13:00 IV edycja gry terenowej Śladami Żołnierzy Wyklętych w Bochni
  W czwartek,. 28 lutego odbyła się czwarta już edycja gry terenowej Śladami Żołnierzy Wyklętych w Bochni.
  Więcej
 • Dziś Dzień Sołtysa

  Dodano: 11.03.2019 09:00 Dziś Dzień Sołtysa
  Co dzień mierzą się z problemami mieszkańców wsi . Służą pomocą i radą. To jedna z najstarszych funkcji publicznych w naszym państwie. To gospodarz wsi, który służy lokalnej społeczności. Z upływem lat zmieniają się wyzwania, przed jakimi stają mieszkańcy terenów wiejskich, zmienia się więc również rola sołtysa. Wciąż jednak jest to niezwykle ważna funkcja, swego rodzaju łącznik pomiędzy mieszkańcami i administracją publiczną.
  Więcej
 • Projekt „Kierunek Kariera” i „Kierunek Kariera Zawodowa” doradztwo zawodowe i szkolenia dla osób pracujących!

  Dodano: 11.03.2019 09:00 Projekt „Kierunek Kariera” i „Kierunek Kariera Zawodowa” doradztwo zawodowe i szkolenia dla osób pracujących!
  Chcesz nauczyć się języka? Skończyć kurs prawa jazdy? Zdobyć nowe umiejętności? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie propozycję. Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje projekt „Kierunek Kariera”. Dzięki niemu uczestnik wybranego przez siebie szkolenia lub kursu ma opłacone do 87% jego kosztów. Sam płaci więc tylko niewielką część ceny.
  Więcej
 • Starostowie wyjątkowo świętowali Dzień Kobiet

  Dodano: 08.03.2019 14:00 Starostowie wyjątkowo świętowali Dzień Kobiet
  Dzisiaj wyjątkowy dzień dla wszystkich Pań, z tej okazji Starosta Adam Korta i wicestarosta Ryszard Drożdżak wybrali się do centrum miasta aby wręczyć płci pięknej tulipany wraz z życzeniami. Była to kolejna akcja wpisująca się w obchody 20-lecia Powiatu Bocheńskiego.
  Więcej