kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności
 • 81. rocznica agresji ZSRR na Polskę

  Dodano: 18.09.2020 08:00 81. rocznica agresji ZSRR na Polskę
  17 września, w 81. rocznicę agresji ZSRR na Polskę, na cmentarzu św. Rozalii w Bochni miały miejsce uroczystości, w których wziął udział starosta bocheński Adam Korta, wicestarosta Ryszard Drożdżak poczty sztandarowe oraz grono dyrektorskie i uczniowie szkół ponadpodstawowych.
  Więcej
 • E-budownictwo w powiecie bochenskim

  Dodano: 15.09.2020 08:00 E-budownictwo w powiecie bochenskim
  Starosta bocheński Adam Korta podpisał porozumienie z Głównym Inspektorem Nadzoru Budowlanego dotyczące wprowadzenia w powiecie bocheńskim pilotażowego programu cyfryzacji procedur prawa budowlanego. W praktyce oznacza to możliwość elektronicznego składania i rozpatrywania wniosków dotyczących m.in. zgłoszeń dotyczących rozbiórki czy też zmiany sposobu użytkowania.
  Więcej
 • Kolejny Weekend z zabytkami za nami

  Dodano: 14.09.2020 18:00 Kolejny Weekend z zabytkami za nami
  Tegoroczny 13 Weekend z zabytkami za nami. Tym razem w nieco innej formie bocheńskich szlaków spacerowych. Podobno najprzyjemniejszym sposobem zwiedzania jest połączenie intensywnego spaceru i ciekawej wiedzy, mamy nadzieję, że wszyscy nasi zwiedzający są podobnego zdania.
  Więcej
 • Dziś rusza weekend z zabytkami

  Dodano: 11.09.2020 13:00 Dziś rusza weekend z zabytkami
  Dziś popołudniu rusza 13. edycja Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego. Chociaż w tym roku odbędzie się ona w zupełnie innej odsłonie, nie zabraknie ciekawych akcentów.
  Więcej
 • Nowy punkt wymazowy w bocheńskim szpitalu

  Dodano: 09.09.2020 12:00 Nowy punkt wymazowy w bocheńskim szpitalu
  Od kilku dni w budynku obok Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Bochni działa punkt, w którym pobierane są wymazy do badań na obecność koronawirusa. Jest on czynny przez wszystkie dni tygodnia. Wymazy pobierane są tu od osób przebywających na kwarantannie (od 8.00 do 12.30) lub w izolacji domowej (16.00 do 18.00). Badania wykonywane są także osobom, które są przyjmowane do SOR, ale też do szpitala na planowy zabieg.
  Więcej