kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności
 • Program ochrony środowiska po konsultacjach społecznych

  Dodano: 22.10.2020 14:00 Program ochrony środowiska po konsultacjach społecznych
  Przedmiotem prowadzonych konsultacji społecznych był projekt „Programu ochrony środowiska dla powiatu bocheńskiego na lata 2021 – 2024 z perspektywą do roku 2027”. Konsultacje prowadzone były wśród mieszkańców i interesariuszy powiatu bocheńskiego, a jego celem było zapoznanie właśnie tych osób z projektem programu ochrony środowiska. Mieszkańcy mogli zapoznać się z diagnozą oraz z zakresem planowanych do realizacji działań, które mają przyczynić się do rozwiązania kluczowych problemów środowiskowych na obszarze naszego powiatu, w zakresie których powiat i jego organy mają stosowne kompetencje, pozwalające na ich podjęcie by w konsekwencji wpłynąć na poprawę jakości życia mieszkańców obszaru objętego programem.
  Więcej
 • Apel Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie do pacjentów

  Dodano: 22.10.2020 12:00 Apel Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie do pacjentów
  W związku z zaostrzającą się sytuację epidemiologiczną w kraju Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie Elżbieta Rząsa-Duran wystosowała apel do pacjentów. Informuje jednocześnie, że część aptek w najbliższym czasie może skrócić czas pracy, aby zapewnić ciągłość dostaw leków.
  Więcej
 • Starosta Korta współautorem Raportu Samorządowego

  Dodano: 22.10.2020 09:00 Starosta Korta współautorem Raportu Samorządowego
  Adam Korta starosta bocheński został zaproszony przez profesora Jerzego Hausnera do nowej inicjatywy Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej. Został jednym z ekspertów zespołu, który opracowywał analizy i alerty dotyczące samorządu terytorialnego.
  Więcej
 • Otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej

  Dodano: 21.10.2020 14:00 Otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej
  Zarząd Powiatu w Bochni ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej i punktu świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz zadań w zakresie edukacji prawnej na terenie powiatu bocheńskiego w 2021 r.
  Więcej
 • Powiat wsparł policję i straż pożarną

  Dodano: 21.10.2020 10:00 Powiat wsparł policję i straż pożarną
  Łącznie 100 tysięcy złotych Powiat Bocheński przekazał Komendzie Powiatowej Policji oraz Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Na początku października Starosta Bocheński Adam Korta wręczył promesy na 50 tysięcy złotych na ręce komendanta PSP w Bochni Roberta Cieśli oraz Zastępcy Komendanta Powiatowego KPP w Bochni Łukasza Radzięty.
  Więcej