kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności
 • Powiat przygotowuje się do masowych szczepień

  Dodano: 09.04.2021 12:00 Powiat przygotowuje się do masowych szczepień
  Trwają przygotowania do organizacji masowych punktów szczepień w naszym powiecie. Takich punktów na powiatowej mapie będą dwa, zlokalizowane w halach Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie.Dzisiaj starosta Adam Korta oraz wicestarosta Ryszard Drożdżak spotkali się w obiektach z dyrektorem bocheńskiego szpitala, który będzie odpowiedzialny za przeprowadzenie szczepień masowych oraz dyrektorami szkół.
  Więcej
 • Starosta spotkał się z Powiatową Radą ds. Osób Niepełnosprawnych

  Dodano: 08.04.2021 12:00 Starosta spotkał się z Powiatową Radą ds. Osób Niepełnosprawnych
  Adam Korta Starosta Bocheński spotkał się z Powiatową Społeczną Radą ds. Osób Niepełnosprawnych. Tematem spotkania były bieżące problemy związane z działalnością Rady.
  Więcej
 • Dokumentacja projektowa na modernizację skrzyżowania ul. Brzeźnickiej i ul. Krzyżaki

  Dodano: 07.04.2021 10:00 Dokumentacja projektowa na modernizację skrzyżowania ul. Brzeźnickiej i ul. Krzyżaki
  35 tysięcy złotych wyniesie wykonanie dokumentacji projektowej na rozbudowę skrzyżowania drogi powiatowej z drogą gminną przy ul. Brzeźnickiej i ul. Krzyżaki. Na ostatniej Sesji powiatowi Rajcy zdecydowali o przeznaczeniu środków na to zadanie.
  Więcej
 • Zabytkowy budynek starostwa odzyska dawny blask

  Dodano: 06.04.2021 15:00 Zabytkowy budynek starostwa odzyska dawny blask
  W XIX wiecznym budynku Starostwa Powiatowego w Bochni wyremontowana zostanie elewacja. W ramach prac wszystkie elementy zdobnicze zostaną zrekonstruowane. Zachowane zostaną zielone ogródki przed budynkiem. W nocy zaś budynek zyska iluminację.
  Więcej
 • Rozbudowa instalacji tlenowej w bocheńskim szpitalu

  Dodano: 06.04.2021 13:00 Rozbudowa instalacji tlenowej w bocheńskim szpitalu
  Dzięki rozbudowie wewnętrznej instalacji tlenowej bocheński szpital mógł przyjąć większą ilości pacjentów wymagających wentylacji mechanicznej w trakcie obecnej fali pandemii. W ramach zakończonej inwestycji w placówce przybyło ponad sto gniazd tlenowych na trzech oddziałach: dziecięcym, ale także dwóch oddziałach chorób wewnętrznych (I i II).
  Więcej