Święto Wojska Polskiego

17.08.2022
W poniedziałek obchodziliśmy Święto Wojska Polskiego oraz 102. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej. Polska tego dnia upamiętnia zwycięstwo polskiego oręża nad agresją bolszewickiej Rosji na Polskę i Europę. Uroczystości rocznicowe odbyły się również w Bochni. Powiat Bocheński reprezentował Adam Korta - Starosta Bocheński oraz Jerzy Błoniarz członek Zarządu Powiatu.
Pierwsza część uroczystości odbyła się pod tablicą „Miasto Bochnia swoim Bohaterom 1920 – 1930″, znajdującej się na fasadzie Muzeum im. prof. Stanisława Fischera. W uroczystości wzięły udział władze samorządowe Miasta i Powiatu, dowódcy 21 Batalionu Logistycznego z Rzeszowa, przedstawiciele władz parlamentarnych oraz bocheńskich organizacji i stowarzyszeń. Modlitwę za zmarłych poprowadził ksiądz Tomasz Cwentar z parafii św. Mikołaja w Bochni.

Obchody zakończyła ceremonia złożenia kwiatów pod tablicą gen. bryg. Wojska Polskiego – Jerzego Kazimierza Dobrodzickiego znajdującą się na budynku Zespołu Szkół nr 3 w Bochni.